Mała czarna czyli „must have” w szafie każdej kobiety

Mała czarna” czyli czarna, prosta sukienka do kolan. Na czym polega jej fenomen? Właśnie na prostocie i nieskomplikowaniu. Czy Coco Chanel miała świadomość jaką rewolucję spowoduje popularyzując w latach dwudziestych XX wieku ten krój? To właśnie ta projektantka mody jest prekursorką wyrafinowanej elegancji, na czele której stoi właśnie mała czarna. Sama mam w szafie kilka sztuk tego cuda!

Czarna mini była określana jako „Ford” bo tak jak samochody Forda była ona szeroko dostępna i tylko w jednym kolorze. I bardzo dobrze, bo mała czarna Chanel została zaprojektowana w taki sposób, aby wyglądała w niej dobrze każda kobieta – niezależnie od sylwetki; niska, wysoka, szczupła i „przy kości”. Co więcej, wygląda świetnie z każdymi butami, z każdą torebką i z dowolnymi dodatkami. Oczywiście – klasycznym dodatkiem są perły, ale w dzisiejszych czasach, zakładając małą czarną, można puścić wodze fantazji! Osobiście lubię ją łączyć z wyrazistymi butami – na przykład fuksjowymi czółenkami, lub oryginalną, cekinową kopertówką.Mała czarna to podstawowy element szafy każdej eleganckiej kobiety. Ta sukienka to taka „baza”, którą można przy pomocy dodatków rozbudowywać. Co ważne – jest idealna dla każdego i na każdą okazję. Może być traktowana jako sukienka koktajlowa, albo sukienka wieczorowa w zależności od dobranych butów czy dodatków – biżuterii, szala. Mała czarna jako strój na wesele? Świetny wybór! Elegancki żakiet,  niezależnie od koloru czy fasonu, zmieni natychmiast tę prostą sukienkę w doskonały strój biznesowy.

Bardzo podoba mi się trend z własnoręcznym przerabianiem sukienek przez dodawanie do nich różnych kokardek, falban czy innych urozmaiceń. Masz w szafie długo nienoszoną małą czarną? Zastanów się, czy nie dać jej drugiego życia w zupełnie nowej odsłonie;)

One thought on “Mała czarna czyli „must have” w szafie każdej kobiety

  1. Pingback: Sukienki sylwestrowe - jak zachwycić i nie wydać dużo? - Sukienki na wesele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *