Sukienka na wesele – co wypada, a co niekoniecznie?

Sukienka na wesele to to temat łatwy i trudny jednocześnie. Tę okazję traktujemy trochę jak Sylwestra – można się wystroić, można poszaleć z kolorami, można ubrać coś w czym normalnie po ulicach się nie chodzi – ogólnie szeroko rozumiane „pole do popisu”. Mimo to sukienka na wesele, jeśli chcesz w tym wszystkim pozostać elegancka.

KOLOR
Sukienka na wesele może mieć dowolny kolor, poza bielą. Tak – są różne zdania na ten temat, ale jestem zwolennikiem teorii, że kolor biały zarezerwowany jest dla Panny młodej. Pomimo dużej gamy kolorów do wyboru, osobiście uważam że kolory neonowe raczej nie przystoją, chyba że to tylko ślub cywilny. Jeśli przy okazji wesela czeka nas wizyta w kościele, pamiętajmy o tym by nasz strój nie godził w uczucia religijne – mowa tu zarówno o kolorze, jak i na przykład o zbyt głębokich dekoltach.


DŁUGOŚĆ
Właśnie z tej samej przyczyny warto też zastanowić się nad odpowiednią długością. Sukienka na wesele niekoniecznie powinna mieć długość mini ze względu na to, że czeka nas wizyta w kościele + nie chcecie chyba, aby podczas tańca każdy mógł podziwiać waszą bieliznę? (nieważne jaka jest ładna i ile kosztowała;) Dla wygody warto tez 2 razy zastanowić się nad długością maxi, chyba że chcemy aby nasza sukienka była ciągle nadeptywana lub została porwana. W moim odczuciu idealna  sukienka na wesele to taka o długości midi:


MATERIAŁ
Drogie Panie – wygląd wyglądem – ale nie zapominajmy o tym że idziemy na wesele, a nie na ściankę;) Idealna  sukienka na wesele to nie tylko taka, w której świetnie będziemy wyglądać, ale też świetnie będziemy się czuć. Na weselu nie tylko sporo się je i pije, ale też tańczy i… poci. Nie róbmy więc krzywdy naszej skórze i pozwólmy jej oddychać. Prawdziwa dama nawet w najpiękniejszej sukni nie wygląda dobrze, kiedy zlana jest potem:)

Jaka jest wasza ulubiona sukienka na wesele? macie jakiś swój ulubiony, rodzaj, typ, konkretny egzemplarz? Ja mam taką swoją ulubioną – pastelowy, cytrynowy kolor, trapezowa z szyfonu – sprawdza się zawsze na 5+

 

One thought on “Sukienka na wesele – co wypada, a co niekoniecznie?

  1. a ja osobiście wolę sukienki luźne i wygodne… – zgodzę się z autorką – apropo podsumowania… Ja polecam Polską markę – bo wspieram „nasze” – Sisters – na stronie shopsisters.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *