Sukienki BOHO czyli kwintesencja kobiecości!

Sukienki boho zawsze mi się podobały, ale postanowiłam „przyjrzeć im się bliżej” po pewnym ciekawym wydarzeniu… W lipcu miałam okazję uczestniczyć w Konferencji SeeBlogers w Gdyni (tak na marginesie – bardzo fajne wydarzenie, polecam:) Po konferencji wszyscy blogerzy i blogerki byli zaproszeni na wieczorną imprezę – uczestnicy byli proszeni o pojawienie się w stylizacjach w stylu boho.


Osobiście ucieszyłam się z takiej perspektywy – sukienki boho to bowiem moim zdaniem kwintesencja kobiecości:) Trudniej było odpowiedzieć moim obecnym tam ze mną kolegom na dwa pytania: pierwszym było „A co to właściwie jest to boho?” I drugie – dużo trudniejsze – „A jak to wygląda u facetów?” W końcu impreza była i dla Pań i dla Panów, a „boho dress code” obowiązywał obie grupy. Sama nazwa „boho” to skrót od słowa „bohema” oznaczającego środowisko cyganerii arystycznej. Sukienki boho mają szereg cech charakterystycznych:

  • zwykle mają długość maxi
  • łączą kilka cech, ale przede wszystkim kobiecość i wygodę
  • są inspirowane motywami hipisowskimi, cygańskimi i folkowymi
  • są naturalne i romantyczne
  • łączą wiele kolorów (zwykle kolorów ziemi) i lekkich, zwiewnych tkanin
  • motywy kwiatowe i etniczne wzory
  • duża ilość dodatków (drewniane, zamszowe, jeansowe, futrzane) – np. duże torebki czy szerokie paski, frędzle
  • łączą często zupełnie różne, niepasujące do siebie styleNiewymagane są zakupy i duże wydatki, jeśli chcemy ubrać się w stylu boho – wystarczy wizyta w second-handzie lub zajrzenie do starej szafy naszej mamy lub babci ponieważ sukienki boho były modne w latach 70-tych – pamiętajmy, że moda lub wracać!

Sukienki boho to podstawa tego stylu, ale przecież liczą się też dodatki. Boho mogą być też spódnice, a najpopularniejsze dodatki to katany (krótkie, jeansowe kurtki), tuniki, kamizelki, długie wisiorki i opaski do włosów. Dodatkowo kolczyki, bransoletki i naszyjniki w dużej ilości, szczególnie te zrobione z koralików, piórek, rzemyków i skóry. Sukienki boho to często długie, szerokie tuniki lub koszule noszone w roli sukienki.


Zarówno w ciuszkach, jak i  w dodatkach i fryzurze charakterystyczny jest lekki „nieład”. Stylo boho to jednak nie tylko moda damska, ale też moda męska (luz, zamierzona niedbałość, wytarte jeansy czy skórzana lub jeansowa kurtka, luźne koszule) i styl w wyposażeniu wnętrz.

 

2 thoughts on “Sukienki BOHO czyli kwintesencja kobiecości!

  1. Pingback: Modne sukienki w stylu lat 60-tych - zobacz je u nas!

  2. Pingback: Piękna sukienka letnia - najważniejsze trendy na lato 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *