Sukienki na komunię – jaka sukienka na komunię będzie odpowiednia?

Komunia to ważne wydarzenie w życiu dziecka i chyba jeszcze ważniejsze w życiu jego rodziców. Nieważne, czy jesteś mamą komunikanta, czy mamą chrzestną, babcią lub „szeregowym” gościem – to okazja, gdy wskazana jest szczególna elegancja i ostrożny wybór stylizacji. Szukając sukienki na komunię trzeba pamiętać, że uroczystość odbywa się w kościele oraz że ma charakter religijny i wszelkie ekstrawagancje są zdecydowanie niewskazane.

Zapomnijmy więc tego dnia o neonowych i rzucających się w oczy kolorach – sukienki na komunię powinny być stonowane oraz jednolite, np. beżowe. Wzory – dlaczego nie, np. kwiatowe, ale również nie powinny rzucać się w oczy:


Również długość sukienki na komunię musi być „bezpieczna” – zbyt długa może utrudniać ruchy i nadaje się bardziej na wytworny bal lub na plażę, niż do kościoła. Również długość mini nie jest w tym przypadku zalecana i niestosowna. Dobrym wyborem okazują się więc proste, trapezowe sukienki na komunię o długości midi:


Komunie odbywają się w maju, czyli w miesiącu gdy zwykle pogoda dopisuje. Wysoka temperatura i słońce mogą kusić nas do tego, by zaszaleć i w tym dniu wybrać sukienkę na ramiączkach. Sukienki na komunię nie muszą mieć co prawda rękawów aż do nadgarstków, ale sukienki gorsetowe lub na ramiączkach to naprawdę nie jest dobry pomysł. Niech będzie to sukienka chociażby z krótkimi rękawkami lub bez rękawków (bez dużych wycięć pod pachami itp.):


Niezależnie od wybranej przez nas sukienki na komunię dobrym pomysłem będzie dobór odpowiedniego, eleganckiego żakietu. Nawet w najcieplejszy dzień, w kościele może nam być zwyczajnie zimno + w przypadku sukienki bez rękawków warto mieć przy sobie coś, co pozwoli nam na miejscu zakryć ramiona.


Idealnym uzupełnienie naszej sukienki na komunię będą eleganckie, klasyczne czółenka. Z wiadomych przyczyn unikajcie bardzo wysokich platform, cekinów i dżetów oraz innych krzykliwych dodatków.  Wybierając buty nie zapominajcie, że zaraz bo długiej uroczystości czeka was też wielogodzinna impreza przyjęcinowa. Dlatego elegancja owszem, ale wybierając buty kierujcie się też wygodą ich noszenia:


Życzę Wam znalezienia idealnej sukienki na komunię 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *